Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Zapytaj o plan leczenia kanałowego! W naszych gabinetach stomatologicznych we Wrocławiu, Legnicy i Oleśnicy wykonujemy leczenie kanałowe pod mikroskopem co zapewnia lekarzowi endodoncie widzenie w powiększeniu i bardzo precyzyjną pracę w niewielkim nawet polu zabiegowym o wielkości 1mm².

W tym przypadku, podobnie jak w metodzie z termoplastyczna gutaperką, w pierwszym etapie leczenia kanałowego endodonta usuwa chorą miazgę oraz opracowuje kanały korzeniowe, a następnie wypełnia są plastycznym i biozgodnym materiałem – gutaperką. Leczenie kanałowe wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym, co zapewnia jego bezbolesność.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Szukasz skutecznego leczenia endodontycznego (kanałowego) pod mikroskopem? Nie czekaj. Zadzwoń

WROCŁAW ul. św. Mikołaja 51/52

OLEŚNICA ul. Lwowska 31/409

LEGNICA ul. Złotoryjska 75

Opinie naszych Pacjentów

Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy serdecznie!
Wizyta u dr Grzybowskiej była dla mnie wyjątkowo pozytywnym doświadczeniem. Od pierwszych chwil czułem się zaopiekowany, wysłuchany i traktowany z ogromną empatią, bez cienia oceniania. Diagnostyka przebiegała spokojnie i bardzo dokładnie, a plan leczenia został przedstawiony w jasny, przejrzysty sposób wraz z czytelnym omówieniem kosztów. Przez cały czas towarzyszyło mi poczucie troski, szacunku i pełnego profesjonalizmu. Dzięki tej wizycie zniknęły moje wieloletnie obawy i traumy związane z leczeniem stomatologicznym. To miejsce naprawdę przywraca nie tylko zdrowy uśmiech, ale także zaufanie do dentysty.
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy serdecznie w imieniu dr Grzybowskiej oraz całego Zespołu. Taka opinia to dla nas dodatkowa motywacja!
Wyrywanie zębów nie należy do przyjemnych doświadczeń. Dlatego warto przychodzić do przyjemnego gabinetu z wykwalifikowaną i profesjonalna kadrą. Bardzo polecam i dziękuję za leczenie.
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy serdecznie w imieniu całego Zespołu.
Najlepsza klinika w mieście , a Pan Mateusz Goląbiewski jest święty , polecam wszystkim 😎
Odpowiedź od właściciela:Bardzo dziękujemy! 😎
Dr Gołębiewski jeszcze sprawdza, czy aureola pasuje do fartucha, ale takie słowa na pewno dodają skrzydeł całemu Zespołowi. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i dziękujemy za polecenie! 🦷✨
Pan chirurg Jan Tarabuła jest fantastyczny! Zajmował się całym procesem od ekstrakcji po implant i w końcu montaż korony z nieskazitelnym profesjonalizmem oraz z troską o komfort i dobro pacjentki.
Ogólnie bardzo polecam usługi w gabinecie Tarabuła we Wrocławiu, chodzę regularnie od kilku lat, bylam już u kilku lekarzy u nich i za każdym razem byłam zadowolona.
Odpowiedź od właściciela:Bardzo dziękujemy za tak miłe słowa i zaufanie okazywane nam od lat! Cieszymy się, że zarówno leczenie u Pana chirurga Jana Tarabuły, jak i wizyty u innych lekarzy naszego Zespołu pozostawiły tak dobre wrażenia.

Takie opinie są dla nas ogromną motywacją do dalszej pracy. Serdecznie pozdrawiamy! 😊
Jestem pacjentem gabinetów Tarabuła od wielu lat i zawsze chętnie wracam. Niezwykły profesjonalizm, otwarte i szczere podejście do pacjenta i świetna opieka.

Bez wątpienia najlepsza stomatologia i ortodoncja we Wrocławiu, gorąco polecam!
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy serdecznie!
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy!
Jestem pacjentką dr Joanny od wielu lat - szczerze polecam
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy w imieniu dr Joanny oraz całego Zespołu!
Odpowiedź od właściciela:Dziekujemy!
Lekarz dr.Tarabuła oraz pielęgniarka p.Ania bardzo troskliwe, empatyczne. Pacjent czuje się zaopiekowany w pełni
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy w imieniu Doktora oraz całego Zespołu!
Bardzo polecam! Moje leczenie było dość skomplikowane i wymagało zaangażowania kilku specjalistów, ale ogromnym plusem było to, że wszyscy byli dostępni w jednym miejscu. Nie musiałam jeździć i organizować wizyt w różnych gabinetach -wszystko zostało świetnie skoordynowane.

Na duży plus również nowoczesny sprzęt - wszystkie zdjęcia i diagnostyka były wykonywane na miejscu, ani razu nie musiałam szukać dodatkowych punktów poza gabinetem. Przez cały proces czułam się naprawdę zaopiekowana i dobrze poinformowana.

Doceniam też szybkie terminy wizyt, nawet w godzinach popołudniowych, co było dla mnie ogromnym ułatwieniem.
Profesjonalizm, dobra organizacja i poczucie, że pacjent jest naprawdę ważny.
Odpowiedź od właściciela:Bardzo dziękujemy za tak szczegółową i miłą opinię!

Cieszymy się, że mimo złożonego leczenia cały proces przebiegł dla Pani komfortowo i sprawnie. Właśnie na tym bardzo nam zależy — aby Pacjent mógł skorzystać z opieki wielu specjalistów, diagnostyki i nowoczesnego zaplecza w jednym miejscu, bez dodatkowego stresu i organizowania wizyt poza gabinetem.

Dziękujemy za docenienie naszej koordynacji, terminów oraz podejścia do Pacjenta. Takie słowa są dla całego zespołu ogromną motywacją do dalszej pracy.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Gabinetów Stomatologicznych TARABUŁA
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy za miłą opinię!
Bardzo polecam! Od samego wejścia człowiek czuje się bardzo dobrze, na recepcji bardzo miła i pomocna obsługa. Usługi dentystyczne w pełni profesjonalne, wszystko jest dobrze wytłumaczone - co i jak będzie robione. Szczególnie polecam Panią Doktor Martę Olszewską, w trakcie wizyty czuć jej zaangażowanie i dokładność w tym co robi.
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy w imieniu dr Marty oraz całego Zespołu. To dla Was i dzięki Wam się rozwijamy!
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy
Polecam dr Alicję Grzybowską za jej rzetelną pracę. Szczegółowo omówiony plan leczenia wraz z kosztami daje przejrzysty obraz wykonywanych zabiegów. Wizyty przebiegają planowo, sprawnie i w miłej atmosferze. Panie w recepcji są również bardzo uprzejme i pomocne.
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy w imieniu dr Alicji oraz całego Zespołu. To dla Was i dzięki Wam się rozwijamy!
3 trzecia wizyta Gorąco polecam bardzo profesjonalnie i sprawnie.
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy za zaufanie! Postaramy się nie zawieść.
Zawsze profesjonalnie, z dużą życzliwością i uśmiechem
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy!
Szczerze polecam leczenie ortodontyczne u Pani doktor Magdaleny Warzyńskiej. Pani doktor ma profesjonalne podejście do Pacjenta i dokładnie objaśnia poszczególne etapy leczenia. ☺️
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy w imieniu dr Magdaleny oraz całego Zespołu!
Doktor Gołębiewski- prawdziwy profesjonalista z ogromnym doświadczeniem i świetnym podejściem do pacjenta. Bezbłędnie diagnozuje i leczy ubytki. Od ponad 10 lat jesteśmy z rodziną pod opieką dr Gołębiewskiego i jesteśmy bardzo zadowoleni. Polecam
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy w imieniu dr Gołębiewskiego oraz całego Zespołu!
Wizyta przebiegła bardzo profesjonalnie. Pan dr dokładnie wyjaśnił dalszy plan leczenia.
Serdecznie polecam.
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy w imieniu pana Doktora oraz całego Zespołu!
Polecam. Wysoka jakość usług. Ortodonta.
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy w imieniu całego Zespołu!
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy!
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy
Juz jestem drugi raz, jestem bardzo zadowolona, mozna zrobic wszystko na miejscu, kolejny implant robie w pazdzierniku. Serwis jest super, polecam!
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy za zaufanie i miłą ocenę!
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziekujemy!
Z całego serca polecam gabinety stomatologiczne TARABULA we Wrocławiu!

Pracują tam specjaliści ze wszystkich dziedzin stomatologii, co daje ogromne poczucie bezpieczeństwa i kompleksowej opieki. Profesjonalne podejście, życzliwa atmosfera i duża troska o pacjenta sprawiają, że wizyty przebiegają bez stresu - zdecydowanie miejsce warte polecenia! 🙌🏼🦷❤️
Odpowiedź od właściciela:Pani Maju, w imieniu całego Zespołu serdecznie dziękujemy za miłą, empatyczną i merytoryczną opinię. Do dla Was i dzięki Wam się rozwijamy.
Pani dr. Alicja super laseczka. Ząbki mega zrobione!
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy za tak barwną opinię! 😄 Pani doktor Alicja na pewno ucieszy się z komplementu, a jeszcze bardziej z tego, że „ząbki mega zrobione”. Bardzo nam miło, że efekt spełnił oczekiwania. Zapraszamy ponownie — po równie piękny uśmiech!
Profesjonalnie, kompleksowo, życzliwie.
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy za tak perfekcyjną w formie i treści opinię.
Polecam, jestem zachwycona! Pełen profesjonalizm. Czułam się bardzo dobrze zaopiekowana na każdej płaszczyźnie, co spowodowało, że wyrywanie zęba nie było takie straszne!
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy!
Polecam. Profesjonalne podejście.
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy!
Przyjazna atmosfera, aż chce się wracać na kolejne wizyty.
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy za miłą opinię!
Świetna obsługa i bardzo miła atmosfera – polecam z całego serca! 😊
Odpowiedź od właściciela:Z całego serca dziękujemy!
Polecam pełen profesjonalizm
Odpowiedź od właściciela:To dla Was i dzięki Wam się rozwijamy! Dziękujemy serdecznie!
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy!
Jeśli szukacie kliniki stomatologicznej, w której pacjent jest traktowany po partnersku, to trafiliście idealnie! Korzystam z usług od lat i nigdy się nie zawiodłem. Profesjonalizm i uczciwość to ich znak rozpoznawczy. Wielkie brawa dla uśmiechniętego zespołu recepcji oraz dla Pani Marty, która jako opiekun pacjenta dba o każdy szczegół mojego planu leczenia. Dzięki niej dokładnie wiem, na czym stoję. Polecam – ekipa na medal!
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy za bardzo miłą opinię. To dla Was i dzięki Wam się rozwijamy.
Bardzo dobry gabinet z miłą obsługą i dobrym podejściem do dzieci. Polecam Panią doktor Martę Olszewską-Wnuk.
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy w imieniu pani Doktor oraz całego Zespołu!
Od wielu lat leczę się w tym gabinecie stomatologicznym razem z synem i jesteśmy bardzo zadowoleni z opieki, jaką otrzymujemy. Zespół jest niezwykle profesjonalny, a jednocześnie sympatyczny – widać, że to lekarze z prawdziwego powołania :).
Na szczególne wyróżnienie zasługują Panie z recepcji, które zawsze witają pacjentów z uśmiechem i chętnie pomagają w każdej sytuacji. Dużym wsparciem są również przemiłe opiekunki pacjenta Pani Marta i Pani Agata, które czuwają nad całym procesem leczenia i zawsze pomagają rozwiać wszelkie wątpliwości.
Z pełnym przekonaniem polecam ten gabinet każdemu, kto szuka profesjonalnej i przyjaznej opieki stomatologicznej.
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy w imieniu całego Zespołu!
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy serdecznie Pani Marto!
Jestem bardzo zadowolona z usług stomatologicznych u dr. Gołębiewskiego – pełen profesjonalizm, miła atmosfera i indywidualne podejście do pacjenta. Zdecydowanie polecam!
Odpowiedź od właściciela:W imieniu Doktora oraz całego Zespołu dziękujemy za zaufanie i miłą opinię!
Z całego serca polecam gabinet Tarabuła, a szczególnie osobom, które tak jak ja, odkładają wizytę u stonatologa przez lata. Pamiętam, jak bardzo bałam się pierwszej wizyty – i wcale nie chodziło o ból, ale o wstyd i negatywną ocenę tego, jak bardzo zaniedbałam swoje zęby. Zupełnie niepotrzebnie. Na miejscu spotkałam się z ogromnym wsparciem, nikt mnie nie krytykował, dzięki czemu od razu poczułam się bezpiecznie.
​Leczę się tutaj już od dawna i za każdym razem, bez wyjątku, jestem traktowana bardzo indywidualnie. Mój plan leczenia był złożony i miałam okazję poznać kilku różnych lekarzy w placówce - zawsze czułam się komfortowo i pod świetną opieką.
​Ogromnie doceniam też atmosferę – panie w recepcji są zawsze uśmiechnięte i bardzo kompetentne. Szczególne podziękowania należą się opiekunkom pacjenta, Marcie i Agacie. To one dbają o to, bym rzetelnie realizowała plan leczenia, cierpliwie tłumaczą mi poszczególne etapy i pilnują terminów kolejnych wizyt. Dzięki nim czuję, że naprawdę ktoś nade mną czuwa.
Ten gabinet to miejsce, w którym profesjonalizm idzie w parze z empatią.
Dziękuję całemu zespołowi za przywrócenie mi uśmiechu i poczucia, że wizyta u dentysty może być bezstresowym doświadczeniem!
Odpowiedź od właściciela:Bardzo dziękujemy za tak piękne, poruszające słowa i za obdarzenie nas swoim zaufaniem. To dla nas ogromnie ważne, że od pierwszej wizyty poczuła się Pani u nas bezpiecznie, zaopiekowana i wolna od oceny — właśnie taką atmosferę chcemy tworzyć każdego dnia.

Ogromnie cieszy nas, że cały proces leczenia, mimo swojej złożoności, był dla Pani doświadczeniem pełnym wsparcia, empatii i profesjonalnej opieki. Szczególnie dziękujemy za ciepłe słowa pod adresem naszego zespołu recepcji oraz opiekunek pacjenta, Marty i Agaty — z przyjemnością przekażemy im Pani podziękowania.

Największą nagrodą jest dla nas świadomość, że mogliśmy nie tylko zadbać o Pani uśmiech, ale też pomóc odzyskać spokój i komfort związany z wizytami u dentysty. Dziękujemy, że jest Pani z nami.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Zespół Gabinetów stomatologicznych Tarabuła
Rejestracją zawsze jest bezproblemowa i bardzo miła! Panie które odbierają telefony są profesjonalne i pomocne! Płatność na miejscu gotówką albo kartą, także wygodnie.
Sama wizyta u Pani Doktor Szulc też zawsze super: na czas, konkretnie, wszystko wyjaśnione i omówione, atmosfera miła i sympatyczna!
Gabinety we Wrocławiu czyste, zadbane (w innej lokalizacji nie byłam).
Generalnie polecam każdemu! Jestem bardzo zadowolona!
Odpowiedź od właściciela:Bardzo dziękujemy za tak miłe słowa i polecenie naszych gabinetów. Cieszymy się, że zarówno proces rejestracji, jak i sama wizyta przebiegły dla Pani w tak komfortowej i przyjaznej atmosferze.

Szczególnie dziękujemy za docenienie pracy naszego zespołu rejestracji oraz Pani Doktor Szulc — bardzo miło nam czytać, że profesjonalizm, punktualność i jasna komunikacja są u Pani tak dobrze odbierane.

Cieszy nas również, że zwróciła Pani uwagę na czystość i estetykę naszej placówki we Wrocławiu. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy pacjent czuł się u nas swobodnie i bezpiecznie.

Dziękujemy za zaufanie i serdecznie pozdrawiamy!
Zespół Gabinetów stomatologicznych Tarabuła
Polecam higienizację u Pani Klaudii oraz Ani Kowalczyk. Dostałem szczegółowe zalecenia na temat dbania o zęby z założonym aparatem ortodontycznym.

Dr Jan Tarabuła jest natomiast najlepszym chirurgiem od ekstrakcji ósemek w tym zatrzymanych. Polecam!
Odpowiedź od właściciela:Bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu Pani Klaudii oraz własnym!
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy serdecznie!
Do kliniki trafiłem dzięki Pani Marcie opiekunce klienta, wizyta umówiona u Pani higienistki w expresowym terminie 👍Sama wizyta przebiegła w miłej profesjonalnej atmosferze, wszytko jest szczegółowo tłumaczone podczas całego zabiegu, Pani Angela jest przemiła i bardzo dokładna, wszystko przebiegło bezboleśnie i komfortowo, serdecznie polecam.
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy w imieniu Pani Marty. Rzeczywiście jest to skarb dla Pacjentów i dla lekarzy. Dziękujemy również w imieniu Pani Angeli oraz całego Zespołu!
W tym roku powróciłam do doktora Grzegorza i bardzo polecam tego specjalistę! Pełen profesjonalizm, nowoczesny sprzęt i świetne podejście do pacjenta. Wszystko zostało mi dokładnie wyjaśnione, a zabieg przebiegł bezboleśnie i w miłej atmosferze.
Jestem zachwycona efektem końcowym! Zęby wyglądają świetnie, a cały proces był szybki i komfortowy. Szczególne pozdrowienia dla nieocenionej Pani Marty opiekuna pacjenta. Na pewno pozostanę pod stałą opieką w tym gabinecie i z czystym sumieniem polecam!
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy za zaufanie w imieniu doktora Grzegorza, pani Marty oraz całego Zespołu!
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy serdecznie w imieniu Zespołu!
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy serdecznie w imieniu Zespołu!
Zespół jest spory a korzystałem z pomocy:
1. Ortodonta (dr Gorczowska) żeby wyprostować zęby,
2. chirurgia i implanty (dr Gołębiewski -mistrz!) - aktualnie drugi implant
3. Higienizacja u Pani Dagmary ( zawsze w dobrym humorze 🙂)
Te 3 osoby mogę z czystym sumieniem polecić!
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy za miłą opinię!
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy za Twoje dotychczasowe i przyszłe polecenia naszych gabinetów Twoim najbliższym! To dzięki Wam i dla Was się rozwijamy!

OKIEM PRAKTYKA - Opinia Endodonty

Karina Budziejko: Stomatolog

“W leczeniu endodontycznym używam mikroskopu, co zapewnia mi bardzo dobre widzenie i precyzyjną pracę. Mikroskop pozwala zajrzeć w głąb kanału, aby dostrzec dodatkowe kanały, ewentualne mikropęknięcia oraz wszystkie zachyłki zęba, które w tradycyjnym leczeniu mogą być niewidoczne dla lekarza.“

Dlaczego warto skorzystać z leczenia kanałowego pod mikroskopem?

  • leczenie kanałowe pod mikroskopem jest skuteczniejsze i trwalsze niż w przypadku metod tradycyjnych, ze względu na widok pola zabiegowego w silnym powiększeniu,
  • użycie mikroskopu pozwala na skuteczne usunięcie z kanału złamanych fragmentów narzędzi endodontycznych, wkładów koronowo-korzeniowych lub twardych cementów wypełniających dany kanał,
  • diagnostyka mikroskopowa umożliwia poznanie i podjęcie właściwego leczenia w przypadku pęknięć i złamań tkanek zęba, niewidocznych gołym okiem;

Leczenie kanałowe – 7 etapów

  • Weryfikacja zęba do leczenia kanałowego.
  • Otwarcie komory zęba i usunięcie martwej lub żywej miazgi,
  • Opracowanie kanału lub kanałów korzeniowych przy użyciu narzędzi kanałowych z obfitym płukaniem kanałów,
  • Osuszenie kanałów,
  • Wypełnienie kanałów plastyczną gutaperką, biozgodnym materiałem, aby uniemożliwić przenikanie bakterii z jamy zęba do tkanek okołowierzchołkowych.
  • Wypełnienie zęba. Najczęściej prawidłowo przeleczony ząb kanałowo wypełnia się materiałami kosmetycznymi, najczęściej wypełnieniami światłoutwardzalnymi.
  • Po leczeniu kanałowym często polecana jest odbudowa protetyczna: wkłady oraz korony protetyczne.

Przed wykonaniem zabiegu w zależności od potrzeby danego przypadku wykonujemy zdjęcie punktowe, zdjęcie panoramiczne lub tomografię 3D. Dzięki rozwojowi technologii, wprowadziliśmy ulepszenia we wszystkich dziedzinach życia, nic więc dziwnego, że stomatologia również korzysta z postępu myśli technicznej.

Leczenie kanałowe polega na usunięciu chorej lub martwej miazgi z zęba. Niezwykle istotne jest, by dokładnie oczyścić kanały i usunąć wszystkie pozostałości tkanki. Poza miazgą w kanałach mogą się również znaleźć ułamane drobne fragmenty narzędzi oraz wkładów koronowo –korzeniowych.

Pozostawienie w zębie tej niechcianej materii może potencjalnie prowadzić w przyszłości do komplikacji, w „wyleczonym” zębie mogą ponownie zacząć rozwijać się bakterie, co oznacza powtórne leczenie, a czasem nawet utratę zęba.

Kolejnym krokiem, jest ich wypełnienie. Ponownie jest to zajęcie wymagające precyzji w działaniu, szczelne zamknięcie wnętrza zęba zapobiega bowiem dostawaniu się do środka obcej materii. Po zabezpieczeniu kanałów dentyści wypełnią ząb odpowiednimi materiałami kosmetycznymi.

Choć zabieg leczenia kanałowego przeprowadzany w naszych gabinetach nie jest traumatycznym przeżyciem, jakiego czasem zdają się spodziewać pacjenci, zawsze lepiej jest unikać sytuacji, w których okazuje się ono niezbędne. Dlatego stanowczo zachęcamy wszystkich do starannej higieny jamy ustnej i częstych wizyt kontrolnych.  Leczenia kanałowego można bowiem bardzo często uniknąć.

Na czym polega leczenie endodontyczne (leczenie kanałów) ?

W codziennej praktyce dentystycznej często spotykamy się z przypadkami pacjentów, którzy potrzebują leczenia kanałowego. Część z nich obawia się tego zabiegu, nie wiedząc dokładnie na czym polega takie leczenie. Wielu pacjentów boi się również bólu oraz ewentualnych powikłań. W rzeczywistości, leczenie kanałowe, jeżeli jest prawidłowo przeprowadzone, nie tylko nie powoduje nadmiernego dyskomfortu, ale również zapewnia prawidłowe funkcjonowanie zębów przez długi czas.

Leczenie kanałowe stosuje się w wypadku wystąpienia zapalenia lub martwicy miazgi, czyli tkanki wypełniającej wnętrze zęba. Miazga w komorze i kanałach zęba jest bogato ukrwiona i unerwiona, stanowi więc żywą część zęba.

Istnieje kilka czynników, które mogą doprowadzić do zapalenia miazgi. Jedną z przyczyn może być uraz mechaniczny. Zdarzają się pacjenci, którzy uszkodzili miazgę np. podczas uderzenia w ząb. Niestety, w większości przypadków, przyczyną zapalenia miazgi jest nieleczona próchnica. Dlatego właśnie staramy się przypominać naszym pacjentom nie tylko o konieczności właściwej higieny jamy ustnej, ale i częstych wizytach kontrolnych, pozwalają one bowiem znacząco zmniejszyć niebezpieczeństwo wystąpienia problemów z miazgą.

Leczenia kanałowe polega na usunięciu chorej miazgi z komory i kanałów zęba, a następnie, po dokładnym ich wyczyszczeniu, wypełnieniu zęba odpowiednimi substancjami.

Ząb po leczeniu kanałowym może spełniać swoje funkcje przez długi czas. Leczenie kanałowe jest więc sposobem na uratowanie zęba, który w innej sytuacji musiałby zostać usunięty. Podczas  zabiegu warunkiem sukcesu jest staranne przeprowadzenie i dokładne oczyszczenie i zamkniecie kanałów, w przeciwnym razie istnieje ryzyko rozwoju bakterii wewnątrz zęba, a to może prowadzić do komplikacji. Dlatego oferujemy naszym pacjentom nowoczesne metody leczenia kanałowego, które znacznie zmniejszają ryzyko powikłań. Poza tym zabieg ten w naszych gabinetach wykonuje się zawsze pod znieczuleniem miejscowym, nie jest on więc bolesny dla naszych pacjentów.

Endodoncja wspierana tomografią komputerową 3D

Rozwój najnowszych technologii stomatologicznych jest obserwowany również w nowoczesnej endodoncji. Plan leczenia skomplikowanych przypadków endodontycznych w naszych gabinetach może być uzupełniony analizą przyszłego pola zabiegowego przy użyciu narzędzi tomograficznych (“wirtualny endoskop”).

Urządzenie Samsung Ray Scan Alpha 3D, którym dysponujemy umożliwia endodoncie wcześniejsze rozpoznanie pola zabiegowego, odnalezienie wszystkich kanałów i uchyłków oraz odpowiednie zaplanowanie procesu leczenia.

Zastosowanie tomografii w leczeniu kanałowym minimalizuje ryzyko wystąpienia problemów niewidocznych wcześniej na zdjęciach panoramicznych lub zdjęciach pojedynczych zębów.

W  naszych gabinetach wykorzystujemy najnowsze rozwiązania, które pomagają nam poprawić skuteczność naszych działań. Jednym z nich jest wykorzystanie mikroskopu dentystycznego do leczenia kanałowego.

Leczenie z zastosowaniem mikroskopu przynosi zazwyczaj znacznie lepsze efekty niż leczenie tradycyjne, pozwala bowiem naszym lekarzom na dokładniejszy ogląd sytuacji.

Dzięki zastosowaniu mikroskopu, dentysta może bardzo dokładnie obejrzeć wnętrze zęba. Stosowane w naszych gabinetach urządzenia pozwalają lekarzom na precyzyjną pracę nawet na bardzo niewielkim polu zabiegowym, nawet 1 mm2. Dzięki temu kanały mogą zostać dokładnie oczyszczone.

Najlepsze rozwiązania dostępne dla każdego – leczenie kanałowe na raty!

leczenie kanałowe na raty WrocławW naszych Gabinetach stomatologicznych TARABUŁA pomagamy nie tylko w samym leczeniu,  oferujemy również możliwość rozłożenia zabiegu leczenia kanałowego na raty. Od dzisiaj bariera finansowa nie jest problemem w poprawie swojego zdrowia.

Dzięki Santander Consumer Finanse macie Państwo możliwość dogodnie sfinansować swoje pełne leczenia endodontyczne w systemie ratalnym.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Szukasz skutecznego leczenia endodontycznego? Nie czekaj. Zadzwoń

WROCŁAW ul. św. Mikołaja 51/52

OLEŚNICA ul. Lwowska 31/409

LEGNICA ul. Złotoryjska 75