Leczenie kanałowe pod mikroskopem – Endodoncja Legnica

Szukasz profesjonalnego i skutecznego leczenia endodontycznego w Legnicy? Gabinety Stomatologiczne TARABUŁA zapewnią Ci komfort i wygodę podczas zabiegów, wykonywanych mikroskopowo.

Leczenie kanałowe obecnie wykonuje się przy użyciu nowoczesnych technologii, oraz specjalistycznego mikroskopu stomatologicznego, dzięki któremu stomatolog endodonta, ma zapewnione pole widzenia podczas zabiegu o wielkości 1mm².

Dzięki nowoczesnym możliwościom leczenia, wykonujemy zabiegi dokładną i precyzyjną metodą leczenia przy użyciu biozgodnego materiału – gutaperki. Cały proces leczenia nie ogranicza się do zatruwania zęba, jak to miało miejsce dotychczas. Nasi specjaliści wykonują leczenie kanałowe pod mikroskopem usuwając dokładnie zainfekowaną miazgę zęba, oraz opracowując kanały korzeniowe – oczyszczenie i zamknięcie, aby uratować go przed ekstrakcją, czyli wyrwaniem.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Szukasz w Legnicy skutecznego leczenia kanałowego pod mikroskopem? Nie czekaj. Zadzwoń

LEGNICA ul. Złotoryjska 75

WROCŁAW ul. św. Mikołaja 51/52

OLEŚNICA ul. Lwowska 31/409

Opinie naszych Pacjentów

Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy serdecznie!
Wizyta u dr Grzybowskiej była dla mnie wyjątkowo pozytywnym doświadczeniem. Od pierwszych chwil czułem się zaopiekowany, wysłuchany i traktowany z ogromną empatią, bez cienia oceniania. Diagnostyka przebiegała spokojnie i bardzo dokładnie, a plan leczenia został przedstawiony w jasny, przejrzysty sposób wraz z czytelnym omówieniem kosztów. Przez cały czas towarzyszyło mi poczucie troski, szacunku i pełnego profesjonalizmu. Dzięki tej wizycie zniknęły moje wieloletnie obawy i traumy związane z leczeniem stomatologicznym. To miejsce naprawdę przywraca nie tylko zdrowy uśmiech, ale także zaufanie do dentysty.
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy serdecznie w imieniu dr Grzybowskiej oraz całego Zespołu. Taka opinia to dla nas dodatkowa motywacja!
Wyrywanie zębów nie należy do przyjemnych doświadczeń. Dlatego warto przychodzić do przyjemnego gabinetu z wykwalifikowaną i profesjonalna kadrą. Bardzo polecam i dziękuję za leczenie.
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy serdecznie w imieniu całego Zespołu.
Najlepsza klinika w mieście , a Pan Mateusz Goląbiewski jest święty , polecam wszystkim 😎
Odpowiedź od właściciela:Bardzo dziękujemy! 😎
Dr Gołębiewski jeszcze sprawdza, czy aureola pasuje do fartucha, ale takie słowa na pewno dodają skrzydeł całemu Zespołowi. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i dziękujemy za polecenie! 🦷✨
Pan chirurg Jan Tarabuła jest fantastyczny! Zajmował się całym procesem od ekstrakcji po implant i w końcu montaż korony z nieskazitelnym profesjonalizmem oraz z troską o komfort i dobro pacjentki.
Ogólnie bardzo polecam usługi w gabinecie Tarabuła we Wrocławiu, chodzę regularnie od kilku lat, bylam już u kilku lekarzy u nich i za każdym razem byłam zadowolona.
Odpowiedź od właściciela:Bardzo dziękujemy za tak miłe słowa i zaufanie okazywane nam od lat! Cieszymy się, że zarówno leczenie u Pana chirurga Jana Tarabuły, jak i wizyty u innych lekarzy naszego Zespołu pozostawiły tak dobre wrażenia.

Takie opinie są dla nas ogromną motywacją do dalszej pracy. Serdecznie pozdrawiamy! 😊
Jestem pacjentem gabinetów Tarabuła od wielu lat i zawsze chętnie wracam. Niezwykły profesjonalizm, otwarte i szczere podejście do pacjenta i świetna opieka.

Bez wątpienia najlepsza stomatologia i ortodoncja we Wrocławiu, gorąco polecam!
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy serdecznie!
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy!
Jestem pacjentką dr Joanny od wielu lat - szczerze polecam
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy w imieniu dr Joanny oraz całego Zespołu!
Odpowiedź od właściciela:Dziekujemy!
Lekarz dr.Tarabuła oraz pielęgniarka p.Ania bardzo troskliwe, empatyczne. Pacjent czuje się zaopiekowany w pełni
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy w imieniu Doktora oraz całego Zespołu!
Bardzo polecam! Moje leczenie było dość skomplikowane i wymagało zaangażowania kilku specjalistów, ale ogromnym plusem było to, że wszyscy byli dostępni w jednym miejscu. Nie musiałam jeździć i organizować wizyt w różnych gabinetach -wszystko zostało świetnie skoordynowane.

Na duży plus również nowoczesny sprzęt - wszystkie zdjęcia i diagnostyka były wykonywane na miejscu, ani razu nie musiałam szukać dodatkowych punktów poza gabinetem. Przez cały proces czułam się naprawdę zaopiekowana i dobrze poinformowana.

Doceniam też szybkie terminy wizyt, nawet w godzinach popołudniowych, co było dla mnie ogromnym ułatwieniem.
Profesjonalizm, dobra organizacja i poczucie, że pacjent jest naprawdę ważny.
Odpowiedź od właściciela:Bardzo dziękujemy za tak szczegółową i miłą opinię!

Cieszymy się, że mimo złożonego leczenia cały proces przebiegł dla Pani komfortowo i sprawnie. Właśnie na tym bardzo nam zależy — aby Pacjent mógł skorzystać z opieki wielu specjalistów, diagnostyki i nowoczesnego zaplecza w jednym miejscu, bez dodatkowego stresu i organizowania wizyt poza gabinetem.

Dziękujemy za docenienie naszej koordynacji, terminów oraz podejścia do Pacjenta. Takie słowa są dla całego zespołu ogromną motywacją do dalszej pracy.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Gabinetów Stomatologicznych TARABUŁA
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy za miłą opinię!
Bardzo polecam! Od samego wejścia człowiek czuje się bardzo dobrze, na recepcji bardzo miła i pomocna obsługa. Usługi dentystyczne w pełni profesjonalne, wszystko jest dobrze wytłumaczone - co i jak będzie robione. Szczególnie polecam Panią Doktor Martę Olszewską, w trakcie wizyty czuć jej zaangażowanie i dokładność w tym co robi.
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy w imieniu dr Marty oraz całego Zespołu. To dla Was i dzięki Wam się rozwijamy!
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy
Polecam dr Alicję Grzybowską za jej rzetelną pracę. Szczegółowo omówiony plan leczenia wraz z kosztami daje przejrzysty obraz wykonywanych zabiegów. Wizyty przebiegają planowo, sprawnie i w miłej atmosferze. Panie w recepcji są również bardzo uprzejme i pomocne.
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy w imieniu dr Alicji oraz całego Zespołu. To dla Was i dzięki Wam się rozwijamy!
3 trzecia wizyta Gorąco polecam bardzo profesjonalnie i sprawnie.
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy za zaufanie! Postaramy się nie zawieść.
Zawsze profesjonalnie, z dużą życzliwością i uśmiechem
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy!
Szczerze polecam leczenie ortodontyczne u Pani doktor Magdaleny Warzyńskiej. Pani doktor ma profesjonalne podejście do Pacjenta i dokładnie objaśnia poszczególne etapy leczenia. ☺️
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy w imieniu dr Magdaleny oraz całego Zespołu!
Doktor Gołębiewski- prawdziwy profesjonalista z ogromnym doświadczeniem i świetnym podejściem do pacjenta. Bezbłędnie diagnozuje i leczy ubytki. Od ponad 10 lat jesteśmy z rodziną pod opieką dr Gołębiewskiego i jesteśmy bardzo zadowoleni. Polecam
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy w imieniu dr Gołębiewskiego oraz całego Zespołu!
Wizyta przebiegła bardzo profesjonalnie. Pan dr dokładnie wyjaśnił dalszy plan leczenia.
Serdecznie polecam.
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy w imieniu pana Doktora oraz całego Zespołu!
Polecam. Wysoka jakość usług. Ortodonta.
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy w imieniu całego Zespołu!
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy!
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy
Juz jestem drugi raz, jestem bardzo zadowolona, mozna zrobic wszystko na miejscu, kolejny implant robie w pazdzierniku. Serwis jest super, polecam!
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy za zaufanie i miłą ocenę!
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziekujemy!
Z całego serca polecam gabinety stomatologiczne TARABULA we Wrocławiu!

Pracują tam specjaliści ze wszystkich dziedzin stomatologii, co daje ogromne poczucie bezpieczeństwa i kompleksowej opieki. Profesjonalne podejście, życzliwa atmosfera i duża troska o pacjenta sprawiają, że wizyty przebiegają bez stresu - zdecydowanie miejsce warte polecenia! 🙌🏼🦷❤️
Odpowiedź od właściciela:Pani Maju, w imieniu całego Zespołu serdecznie dziękujemy za miłą, empatyczną i merytoryczną opinię. Do dla Was i dzięki Wam się rozwijamy.
Pani dr. Alicja super laseczka. Ząbki mega zrobione!
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy za tak barwną opinię! 😄 Pani doktor Alicja na pewno ucieszy się z komplementu, a jeszcze bardziej z tego, że „ząbki mega zrobione”. Bardzo nam miło, że efekt spełnił oczekiwania. Zapraszamy ponownie — po równie piękny uśmiech!
Profesjonalnie, kompleksowo, życzliwie.
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy za tak perfekcyjną w formie i treści opinię.
Polecam, jestem zachwycona! Pełen profesjonalizm. Czułam się bardzo dobrze zaopiekowana na każdej płaszczyźnie, co spowodowało, że wyrywanie zęba nie było takie straszne!
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy!
Polecam. Profesjonalne podejście.
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy!
Przyjazna atmosfera, aż chce się wracać na kolejne wizyty.
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy za miłą opinię!
Świetna obsługa i bardzo miła atmosfera – polecam z całego serca! 😊
Odpowiedź od właściciela:Z całego serca dziękujemy!
Polecam pełen profesjonalizm
Odpowiedź od właściciela:To dla Was i dzięki Wam się rozwijamy! Dziękujemy serdecznie!
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy!
Jeśli szukacie kliniki stomatologicznej, w której pacjent jest traktowany po partnersku, to trafiliście idealnie! Korzystam z usług od lat i nigdy się nie zawiodłem. Profesjonalizm i uczciwość to ich znak rozpoznawczy. Wielkie brawa dla uśmiechniętego zespołu recepcji oraz dla Pani Marty, która jako opiekun pacjenta dba o każdy szczegół mojego planu leczenia. Dzięki niej dokładnie wiem, na czym stoję. Polecam – ekipa na medal!
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy za bardzo miłą opinię. To dla Was i dzięki Wam się rozwijamy.
Bardzo dobry gabinet z miłą obsługą i dobrym podejściem do dzieci. Polecam Panią doktor Martę Olszewską-Wnuk.
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy w imieniu pani Doktor oraz całego Zespołu!
Od wielu lat leczę się w tym gabinecie stomatologicznym razem z synem i jesteśmy bardzo zadowoleni z opieki, jaką otrzymujemy. Zespół jest niezwykle profesjonalny, a jednocześnie sympatyczny – widać, że to lekarze z prawdziwego powołania :).
Na szczególne wyróżnienie zasługują Panie z recepcji, które zawsze witają pacjentów z uśmiechem i chętnie pomagają w każdej sytuacji. Dużym wsparciem są również przemiłe opiekunki pacjenta Pani Marta i Pani Agata, które czuwają nad całym procesem leczenia i zawsze pomagają rozwiać wszelkie wątpliwości.
Z pełnym przekonaniem polecam ten gabinet każdemu, kto szuka profesjonalnej i przyjaznej opieki stomatologicznej.
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy w imieniu całego Zespołu!
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy serdecznie Pani Marto!
Jestem bardzo zadowolona z usług stomatologicznych u dr. Gołębiewskiego – pełen profesjonalizm, miła atmosfera i indywidualne podejście do pacjenta. Zdecydowanie polecam!
Odpowiedź od właściciela:W imieniu Doktora oraz całego Zespołu dziękujemy za zaufanie i miłą opinię!
Z całego serca polecam gabinet Tarabuła, a szczególnie osobom, które tak jak ja, odkładają wizytę u stonatologa przez lata. Pamiętam, jak bardzo bałam się pierwszej wizyty – i wcale nie chodziło o ból, ale o wstyd i negatywną ocenę tego, jak bardzo zaniedbałam swoje zęby. Zupełnie niepotrzebnie. Na miejscu spotkałam się z ogromnym wsparciem, nikt mnie nie krytykował, dzięki czemu od razu poczułam się bezpiecznie.
​Leczę się tutaj już od dawna i za każdym razem, bez wyjątku, jestem traktowana bardzo indywidualnie. Mój plan leczenia był złożony i miałam okazję poznać kilku różnych lekarzy w placówce - zawsze czułam się komfortowo i pod świetną opieką.
​Ogromnie doceniam też atmosferę – panie w recepcji są zawsze uśmiechnięte i bardzo kompetentne. Szczególne podziękowania należą się opiekunkom pacjenta, Marcie i Agacie. To one dbają o to, bym rzetelnie realizowała plan leczenia, cierpliwie tłumaczą mi poszczególne etapy i pilnują terminów kolejnych wizyt. Dzięki nim czuję, że naprawdę ktoś nade mną czuwa.
Ten gabinet to miejsce, w którym profesjonalizm idzie w parze z empatią.
Dziękuję całemu zespołowi za przywrócenie mi uśmiechu i poczucia, że wizyta u dentysty może być bezstresowym doświadczeniem!
Odpowiedź od właściciela:Bardzo dziękujemy za tak piękne, poruszające słowa i za obdarzenie nas swoim zaufaniem. To dla nas ogromnie ważne, że od pierwszej wizyty poczuła się Pani u nas bezpiecznie, zaopiekowana i wolna od oceny — właśnie taką atmosferę chcemy tworzyć każdego dnia.

Ogromnie cieszy nas, że cały proces leczenia, mimo swojej złożoności, był dla Pani doświadczeniem pełnym wsparcia, empatii i profesjonalnej opieki. Szczególnie dziękujemy za ciepłe słowa pod adresem naszego zespołu recepcji oraz opiekunek pacjenta, Marty i Agaty — z przyjemnością przekażemy im Pani podziękowania.

Największą nagrodą jest dla nas świadomość, że mogliśmy nie tylko zadbać o Pani uśmiech, ale też pomóc odzyskać spokój i komfort związany z wizytami u dentysty. Dziękujemy, że jest Pani z nami.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Zespół Gabinetów stomatologicznych Tarabuła
Rejestracją zawsze jest bezproblemowa i bardzo miła! Panie które odbierają telefony są profesjonalne i pomocne! Płatność na miejscu gotówką albo kartą, także wygodnie.
Sama wizyta u Pani Doktor Szulc też zawsze super: na czas, konkretnie, wszystko wyjaśnione i omówione, atmosfera miła i sympatyczna!
Gabinety we Wrocławiu czyste, zadbane (w innej lokalizacji nie byłam).
Generalnie polecam każdemu! Jestem bardzo zadowolona!
Odpowiedź od właściciela:Bardzo dziękujemy za tak miłe słowa i polecenie naszych gabinetów. Cieszymy się, że zarówno proces rejestracji, jak i sama wizyta przebiegły dla Pani w tak komfortowej i przyjaznej atmosferze.

Szczególnie dziękujemy za docenienie pracy naszego zespołu rejestracji oraz Pani Doktor Szulc — bardzo miło nam czytać, że profesjonalizm, punktualność i jasna komunikacja są u Pani tak dobrze odbierane.

Cieszy nas również, że zwróciła Pani uwagę na czystość i estetykę naszej placówki we Wrocławiu. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy pacjent czuł się u nas swobodnie i bezpiecznie.

Dziękujemy za zaufanie i serdecznie pozdrawiamy!
Zespół Gabinetów stomatologicznych Tarabuła
Polecam higienizację u Pani Klaudii oraz Ani Kowalczyk. Dostałem szczegółowe zalecenia na temat dbania o zęby z założonym aparatem ortodontycznym.

Dr Jan Tarabuła jest natomiast najlepszym chirurgiem od ekstrakcji ósemek w tym zatrzymanych. Polecam!
Odpowiedź od właściciela:Bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu Pani Klaudii oraz własnym!
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy serdecznie!
Do kliniki trafiłem dzięki Pani Marcie opiekunce klienta, wizyta umówiona u Pani higienistki w expresowym terminie 👍Sama wizyta przebiegła w miłej profesjonalnej atmosferze, wszytko jest szczegółowo tłumaczone podczas całego zabiegu, Pani Angela jest przemiła i bardzo dokładna, wszystko przebiegło bezboleśnie i komfortowo, serdecznie polecam.
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy w imieniu Pani Marty. Rzeczywiście jest to skarb dla Pacjentów i dla lekarzy. Dziękujemy również w imieniu Pani Angeli oraz całego Zespołu!
W tym roku powróciłam do doktora Grzegorza i bardzo polecam tego specjalistę! Pełen profesjonalizm, nowoczesny sprzęt i świetne podejście do pacjenta. Wszystko zostało mi dokładnie wyjaśnione, a zabieg przebiegł bezboleśnie i w miłej atmosferze.
Jestem zachwycona efektem końcowym! Zęby wyglądają świetnie, a cały proces był szybki i komfortowy. Szczególne pozdrowienia dla nieocenionej Pani Marty opiekuna pacjenta. Na pewno pozostanę pod stałą opieką w tym gabinecie i z czystym sumieniem polecam!
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy za zaufanie w imieniu doktora Grzegorza, pani Marty oraz całego Zespołu!
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy serdecznie w imieniu Zespołu!
Odpowiedź od właściciela:Dziękujemy serdecznie w imieniu Zespołu!
Zespół jest spory a korzystałem z pomocy:
1. Ortodonta (dr Gorczowska) żeby wyprostować zęby,
2. chirurgia i implanty (dr Gołębiewski -mistrz!) - aktualnie drugi implant
3. Higienizacja u Pani Dagmary ( zawsze w dobrym humorze 🙂)
Te 3 osoby mogę z czystym sumieniem polecić!
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy za miłą opinię!
Odpowiedź od właściciela:Serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy za Twoje dotychczasowe i przyszłe polecenia naszych gabinetów Twoim najbliższym! To dzięki Wam i dla Was się rozwijamy!

OKIEM PRAKTYKA - Opinia Endodonty

Aldona Nowicka: Stomatolog

“W leczeniu endodontycznym używam mikroskopu, co zapewnia mi bardzo dobre widzenie i precyzyjną pracę. Mikroskop pozwala zajrzeć w głąb kanału, aby dostrzec dodatkowe kanały, ewentualne mikropęknięcia oraz wszystkie zachyłki zęba, które w tradycyjnym leczeniu mogą być niewidoczne dla lekarza.“

Dlaczego warto wybrać leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Dzięki wyjątkowej czułości i dużemu powiększeniu, mikroskopowe leczenie zęba, pozwala skutecznie oczyścić zęba, usunąć z kanału zębowego złamanych narzędzi endodontycznych, wkładów koronowo-korzeniowych, oraz cementowych wypełnień, które były stosowane do tej pory w tradycyjnej metodzie leczenia kanałowego.

Dodatkowo dzięki wykorzystaniu specjalistycznego mikroskopu stomatologicznego, endodonta ma pełny obraz zęba i możliwość szybkiej reakcji, w przypadku ewentualnych pęknięć, złamań, oraz innych mikrourazów, czy niewidocznych często gołym okiem kanałów i zaproponować odpowiednią metodę leczenia zęba. Nowoczesne technologie i rozwiązania pozwalają nam na wykonywanie bezpiecznych i higienicznych zabiegów stomatologicznych.

Zanim jednak rozpocznie się zabieg, w zależności od potrzeby i określonego przypadku, wykonujemy w gabinecie takie usługi, jak: tomografia 3D, zdjęcia punktowe i zdjęcia panoramiczne zęba, aby endodonta mógł określić prawidłową drogę wyleczenia zęba.

Leczenie kanałowe u nas, to gwarancja bezpieczeństwa i precyzja!

Gabinety Stomatologiczne TARABUŁA w Legnicy, oferuje pacjentom współczesne metody leczenia kanałowego metodą mikroskopową, co zwiększa szansę na uratowanie każdego zęba przed usunięciem i wyleczenie go bez ryzyka zakażenia czy możliwości rozwoju bakterii wewnątrz zęba.

Podczas leczenia stomatologicznego, używamy wyłącznie sprawdzonych preparatów i odpowiednich metod dawkowania znieczulenia, aby zapewnić możliwie największy komfort podczas każdego zabiegu i dostosować ilość podawanych leków indywidualnie do organizmu każdego pacjenta. Państwa zdrowie, jest dla nas najważniejsze, dlatego przed każdą wizytą nowego pacjenta, przeprowadzamy ankietę, która upewni nas, że podanie znieczulenia będzie bezpieczne i precyzyjne.

W naszych gabinetach zawsze dbamy o najwyższe standardy bezpieczeństwa, dlatego każdy zabieg przeprowadzany jest w sterylnych i komfortowych warunkach, które zapewniają możliwie najlepszą drogą do wyleczenia Państwa zęba.

W jaki sposób przebiega leczenie kanałowe metodą mikroskopową?

Podczas wizyty w gabinecie w Legnicy, stomatolog endodonta dokonuje wstępnej weryfikacji stanu zęba, aby móc zakwalifikować go do leczenia kanałowego. W przypadku pozytywnej weryfikacji, rozpoczynamy zabieg, który polega na otwarciu komory zęba i usunięciu martwej lub żywej miazgi zęba, zaatakowanej przez próchnicę.

W ten sposób przygotowany ząb może zostać poddany procesowi opracowania kanału lub kanałów korzeniowych, w zależności od ilości znajdujących się w chorym zębie, przy pomocy narzędzi kanałowych z obfitym płukaniem wszystkich kanałów. Następnie kanały zębowe muszą zostać dokładnie osuszone przed kolejnym etapem zabiegu.

Przygotowany i osuszony ząb, wypełnia się następnie plastyczną gutaperką (biozgodnym materiałem z miazgą zębową), która zapełni każdą szczelinę zęba i uniemożliwi przenikanie do jego wnętrza różnym bakteriom, które mogłyby się przedostać z jamy ustnej.

Precyzyjnie wykonany zabieg leczenia kanałowego, zwiększa trwałość i skuteczność zastosowanych rozwiązań protetycznych, przywracających wygląd i funkcję zęba po leczeniu endodontycznym. Rozwiązanie tego typu pozwala pacjentowi używać wyleczonego zęba bez obaw przez wiele lat, ponieważ wszystkie zabiegi wykonujemy z najwyższą dokładnością.

Kiedy potrzebne jest leczenie kanałowe?

Z doświadczenia wiemy, że leczenie kanałowe nie dotyczy wyłącznie osób, które nie dbają o higienę jamy ustnej. Czasami odkrycie miazgi zębowej następuje w wyniku urazów mechanicznych np. uderzenie w ząb i jego złamanie lub podobne urazy, które nie są wynikiem choroby zęba.

Najczęściej jednak ból zęba powoduje nieleczona próchnica, która może rozwijać się miesiącami. Często zdarza się, że pacjenci mają różną odporność zęba na próchnicę, która zawsze atakuje cicho i bezboleśnie, a na samym początku nie daje o sobie znać, ponieważ nie dotyka unerwionych miejsc, czyli miazgi. Rozwijając się, próchnica dociera do głębszych warstw zęba, powodując bardzo niewygodny ból. Zdarza się, że pacjenci obawiają się wizyty u dentysty, przekładając umówienie się na konkretny termin, a próchnica postępuje.

Pacjenci pragną poczuć się komfortowo i nie chcą czuć bólu podczas leczenia i różnego rodzaju zabiegów leczniczych. Najczęściej jednak leczenie kanałowe stosuje się w przypadku wystąpienia już zapalenia lub martwicy miazgi zębowej, czyli tkanki wypełniającej wnętrze zęba. Próchnica docierając do miazgi, powoduje nieprzyjemny ból zęba, ponieważ właśnie w tym miejscu jest on bardzo unerwiony i ukrwiony, ponieważ stanowi żywą tkankę każdego zęba.

Dlatego tak ważna jest profilaktyka i regularne wizyty u stomatologa, aby wyeliminować próchnicę już na początku rozwoju i zapobiec dotkliwym konsekwencjom. Jeśli jednak dochodzi do sytuacji, gdy wymagane będzie leczenie kanałowe, warto wiedzieć, że współczesne metody leczenia zapewniają bardzo komfortowe warunki w gabinetach stomatologicznych, a leczenie kanałowe nie powoduje dyskomfortu i bólu, jeżeli jest prawidłowo przeprowadzone.

Warto wiedzieć, że ząb wyleczony podczas zabiegu leczenia kanałowego, może spełniać swoje zadanie przez długi czas, jeśli nie zostanie uszkodzony mechanicznie lub w inny sposób.

Przeczytaj również:

Najlepsze rozwiązania dostępne dla każdego – leczenie kanałowe na raty!

leczenie kanałowe na raty WrocławW naszych Gabinetach stomatologicznych TARABUŁA pomagamy nie tylko w samym leczeniu,  oferujemy również możliwość rozłożenia zabiegu leczenia kanałowego na raty. Od dzisiaj bariera finansowa nie jest problemem w poprawie swojego zdrowia.

Dzięki Santander Consumer Finanse macie Państwo możliwość dogodnie sfinansować swoje pełne leczenia endodontyczne w systemie ratalnym.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Szukasz w Legnicy skutecznego leczenia kanałowego pod mikroskopem? Nie czekaj. Zadzwoń

LEGNICA ul. Złotoryjska 75

WROCŁAW ul. św. Mikołaja 51/52

OLEŚNICA ul. Lwowska 31/409